انواع ریش

men beard
ارتباط فرم چهره به انتخاب ریش
مارس 11, 2019
Dandruff men hair
شوره سر
مارس 14, 2019
Show all
men beard

men beard

انواع ریش

انواع ریش که مناسب چهره های مختلف است:

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

انواع ریش

حال چند نمونه از پر طرفدار ترین ریش ها را بررسی می کنیم.

ریش صیقلی (بی ریش):

انواع ریش

ساده ترین مدل ریش است که هر 3 روز یک بار باید اصلاح شود . این مدل ریش چهره را از سن واقعی فرد جوان تر نشان می دهد.

ته ریش:

انواع ریش

در گذشته، در حوالی سال‌های دهه ۱۹۳۰ میلادی، ته ریش گذاشتن به‌اندازه الان مُد نبود و طرفدار نداشت. مثلا اگر مردی ته ریش داشت، به‌نظر می‌رسید که زیاد به ظاهر خود و مرتب بودن اهمیت نمی‌دهد. آن روزها تبلیغات دنیای مُد هم مردان را به اصلاح کردن مداوم تشویق می‌کرد. برای مثال، شرکت‌های تولید ریش تراش و…، اصطلاحی هم برای این قضیه به‌کار می‌بردند: «سایه ساعت ۵». منظور از سایه ساعت ۵، ته ریشی بود که بعد از ظهرها روی صورت مردان می‌نشست و آنها را وادار می‌کرد که بعد از اینکه صبحگاه، یک مرتبه ریش‌شان را تراشیدن بودند، دومرتبه در عصر هم ته ریش شکل‌گرفته را اصلاح کنند. آن روزها، ته ریش یکی از نمادهای جذابیت مردانه به‌شمار نمی‌رفت و بیشتر نشانه سهل‌انگاری در رسیدگی به تیپ و قیافه بود.

این‌روزها، ته ریش نشانه نامرتب بودن نیست. ته ریش گذاشتن و رسیدگی به آن اصلا کار سختی نیست و به صورت بیشتر مردان هم می‌آید. مطالعه‌ای در دانشگاه نورث‌آمبریا (Northumbria) نشان داد که زنان از مردانی که ته ریش دارند بیشتر خوش‌شان می‌آید. برند معروف تولید محصولات اصلاح و آرایش مو یعنی رِمینگتون هم تحقیقاتی انجام داده و متوجه شده است که حدود یک‌پنجم از مردان با ته ریش، احساس جذابیت بیشتری می‌کنند. پس شما آقای محترمی که مشغول خواندن این مقاله هستید، این بار که می‌خواستید سر قراری عاشقانه حاضر شوید، از اهمیت این مدل ریش ساده و جذاب غافل نشوید.

انواع ریش های دیگر

ته ریش مناسب کدام مردان است؟

وجود کمی ریش روی صورت، جذابیت و نوعی بلوغ را نشان می‌دهد. این مدل ریش برای آقایانی که در گذاشتن ریش پرپشت زیاد موفق نیستند هم گزینه مناسبی است؛ منظور کسانی است که ریش‌های ضخیم و پرپشت ندارند. این افراد با گذاشتن ته ریش، ضمن اینکه قیافه‌‌ی مردانه‌ای پیدا می‌کنند، با کم‌پشت بودن ریش‌ها برای آنها مشکلی به‌وجود نخواهد آورد، زیرا حجم ریش اندک و پراکنده‌ی روی صورت هم برای ته ریش گذاشتن کافی است. از دیگر مزایای ته ریش می‌توان به اثرات آن روی ناحیه فَک اشاره کرد. ته ریش باعث می‌شود تا فک صورت قوی‌تر و مستحکم‌تر به‌نظر برسد و جای زخم، جوش یا سایر مشکلات پوستی کمتر به‌چشم بیایند.

اگر قرار است از مدل ته ریش استفاده کنید، باید حتما آن را مرتب و آراسته نگه دارید تا همیشه و در همه‌جا تمیز و جذاب به‌نظر برسید. ته ریش نباید زیادی کوتاه یا بلند باشد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که برای بیشتر آقایان ۳ تا ۴ روز برای ته ریش گذاشتن زمان بسیار مناسبی است. در طی ۴-۳ روز، اندازه ریش برای داشتن ته ریشی مرتب و جذاب به حد کافی رشد می‌کند. ضمن اینکه زبری و اصطلاحا تیغ‌تیغی بودن ریش روی صورت هم کمتر می‌شود.

ریش کامل:

انواع ریش

گذاشتن ریش کامل برای مردان، حکم رسیدن به نقطه‌ای از بلوغ مردانه را دارد. شاید بپرسید که معنای این جمله دقیقا چیست؟ درواقع، هر مردی دوست دارد که یک بار هم شده، گذاشتن ریش کامل را امتحان کند. با ریش گذاشتن به‌صورت کامل، حس‌وحالی شبیه دریافت گواهینامه یا خرید اولین ساعت مردانه در آقایان محترم ایجاد می‌شود.

اما موضوع اینجا است که ریش کامل گذاشتن مانند اسکی کردن، کاهش وزن یا شکار، در ظاهر ساده و در واقعیت بسیار دشوار است. هر چقدر ریش‌ها پرپشت‌تر باشد، رسیدگی به آنها هم سخت‌تر می‌شود و با مشکلاتی در رسیدگی به آن مواجه می‌شوید که فکرش را هم نمی‌کردید.

ریش کامل مناسب چه کسانی است؟

ریش کامل و پرپشت به هر کسی نمی‌آید. اگر صورتتان بیضی است، مشکلی در کار نخواهد بود، ولی افراد دیگر برای داشتن ریش حجیم و زیبا باید ترفندهایی را بدانند. افرادی که آرواره‌های زاویه‌دار و صورت‌های باریک دارند، می‌توانند با کمی بلندتر نگه داشتن ریش در طرفین صورت، زاویه‌داری آرواره و کشیدگی چهره‌شان را تعدیل کنند. افراد با صورت‌های گرد هم می‌توانند برای کشیده‌تر شدن صورت‌شان، ریش‌شان را در ناحیه چانه بلندتر و ریش‌های طرفین را کوتاه‌تر بگیرند. علاوه‌براین برای لاغرتر نشان دادن صورت هم می‌توانید ریش قسمت‌هایی مانند چانه و صورت را بلندتر از ریش طرفین صورت اصلاح کنید.

ریش بزی:

انواع ریش

ریش بُزی (پرفوسوری) هم مدل جزو انواع ریش پرطرفدار است؛ اگرچه حجم ریش زیادی نمی‌طلبد، اما میزان اثرگذاری آن در جذابیت بسیار زیاد است. معمولا افراد مشهور دنیای سینما و خوانندگی، روشن‌فکرهای و کسانی که رگه‌هایی از نافرمانی و طغیان در رفتار خود دارند، از ریش بزی استفاده می‌کنند. ریش بزی به هر نوع مدل ریشی که بالای لب و چانه را می‌پوشاند اطلاق می‌شود.

دست صاحب ریش در شکل دادن به مدل ریش باز است. مثلا بعضی ریش بزی‌ها، با ریش خود، دور لب و چانه را قاب می‌گیرند و برخی حد فاصل میان سبیل و ریش روی چانه را می‌تراشند و… . اگر بخواهیم دقیق‌تر انواع مدل ریش را دسته‌بندی کنیم، باید از ریش‌ بزی به‌عنوان برادر ریش معمولی که تمام صورت را می‌پوشاند، نام ببریم.
ریش بزی مناسب کدام مردان است؟

ریش بُزی به چهره آقایان حالت خاصی می‌دهد؛ تلفیق تفاوت و نوعی آشوب‌گری جذاب. این مدل ریش برای کسانی که در گذاشتن ریش پرپشت و کامل مشکل دارند یا کسانی که ریش‌هایشان پراکنده و نامرتب درمی‌آید هم گزینه مناسبی است. ریش بزی برای چهره‌های کشیده و زاویه‌دار مناسب است. اما اگر زیاد از حد هم بلند بشود، صورت را تکیده و لاغر نشان می‌دهد.

با این مدل ریش می‌توانید، صورت گردتان را کشیده‌تر نشان بدهید؛ یعنی همان ترفندی که جورج مایکل فقید به‌کار می‌گرفت. ریش بزی با موهای کوتاه، هماهنگی زیادی دارد، اما در ترکیب با موهای بلند و آشفته هم به بالاترین میزان جذابیت خود می‌رسد.

ریش و سبیل پرپشت

انواع ریش

این مدل ریش ترکیبی است از ریش کامل و ته ریش. در این سبک از آرایش ریش و سبیل، سبیل کامل است و موهای اطراف آن یعنی ریش‌ها کم‌پشت‌تر هستند. صحبت‌های ضدونقیضی درباره ریش و سبیل پرپشت مطرح می‌شود. بعضی‌ها شیفته این مدل ریش هستند و دارنده آن را خدای جذابیت می‌دانند و برخی دیگر هم آن را معادل پشت مو گذاشتن و به همان اندازه، قدیمی و دور از مُد می‌دانند. بسیاری از هنرپیشه‌ها و طراحان و آدم‌های معروف از این مدل ریش و سبیل استقبال می‌کنند.

استفاده از این مدل ریش نشان می‌دهد که صاحب ریش به امتحان کردن مدل‌های مختلف علاقه دارد و ضمنا در تابستان‌ها هم اوضاع را برای‌ آقایان کمی راحت‌تر می‌کند. چون هم ریش خود را حفظ می‌کنند و هم دیگر لازم نیست با گذاشتن ریش پرپشت، در گرما اذیت شوند. انواع ریش

ریش و سبیل پرپشت مناسب کدام مردان است؟

این مدل ریش و سبیل به مردانگی و جذابیت کمک شایانی می‌کند و استایلی مناسب برای همه مردان در هر موقعیت شغلی و با هر سبک زندگی است. ریش و سبیل پرپشت به بیشتر چهره‌ها می‌آید، ولی برای آقایانی که حدفاصل میان بینی و لب‌شان زیاد است، مناسب‌تر به‌نظر می‌رسد. ریش و سبیل روی صورت باعث می‌شود که مشکلات پوستی، زخم یا عیبی که در این قسمت وجود دارد به‌چشم نیاید، زیرا مدل ریش و سبیل پرپشت، توجه‌ها را به سمت نواحی بالایی صورت معطوف می‌کند و در تغییر شکل هندسی و فُرم صورت هم تأثیر دارد.

ریش کوتاه

انواع ریش

یک ریش کوتاه و مرتب، نسخه دیگری از انواع ریش بلند است که البته برای تیپ‌های مختلف و متنوع کاربرد دارد. یعنی هم برای اینکه به آقایی خوش‌تیپ و رسمی در محل کار تبدیل شوید، هم تیپی دوستانه و جوانانه بزنید کاربرد دارد. اگر اهل سینما باشید، حتما دقت کرده‌اید که در سال‌های اخیر هنرپیشه‌های مطرحی چون رایان رینولدز یا جورج کلونی با این مدل ریش، مرزهای جذابیت را کیلومترها جا‌به‌جا کرده‌اند.

ریش کوتاه مرتبی که نه زیاد مرتب و به‌صورت اشکال هندسی اصلاح و آرایش شده باشد و نه خیلی ژولیده و آشفته به‌نظر برسد، یکی از بهترین مدل‌های ریش برای آقایان است که هم مناسب تیپ رسمی است و هم تیپ‌های روزمره و غیررسمی.

ریش کوتاه مناسب کدام مردان است؟

ریش کوتاه و مرتب برای بیشتر چهره‌ها مناسب است، اما باید در شکل دادن به آن به زاویه‌ها دقت کنید. درست زاویه دادن به ریش می‌تواند نواقص صورت را تا حد زیادی رفع و نقاط مثبت را بیشتر نشان داد. مثلا درصورتی‌که، صورت‌تان گرد باشد با کم کردن طول ریش در طرفین صورت باعث می‌شوید که چهره‌تان کشیده‌تر به‌نظر برسد. واضح است که اگر صورت‌تان دراز و کشیده باشد هم با بلند گرفتن طول ریش در ناحیه صورت و گونه‌ها می‌توانید آن را کمی پرتر و گردتر نشان بدهید.

برای کسانی که غبغب دارند هم توصیه‌ای مفید و درخشان در این زمینه وجود دارد: کافی است ریش را بلند بگیرید و آن را تا زیر گلو و پایین‌تر از قسمت سیب‌ آدم ادامه بدهید. در این صورت، دیگر خبری از غبغب چاق و افتاده‌تان نخواهد بود.

اگر دقیقا نمی‌دانید که چطور باید ریش کوتاه‌تان را مرتب و آرایش کنید، بهتر است برای بار اول به آرایشگاه بروید و بعد از آن، در دفعات بعدی، از روی الگویی که آرایشگر برای‌تان ایجاد کرده است، ریش خودتان را اصلاح کنید.

ریش خطی

این مدل ریش، یکی از انواع ریش محسوب می شود ،ریشی است که روی خط فک و چانه امتداد پیدا کرده است، و دیگر سبیل ندارد. ظاهر این نوع ریش دقیقا مانند این است که انگار بند کلاه ایمنی را بسته‌اید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *